Ekotrend w branży spotkań. Czym są ekoeventy?

Trend to słowo bardzo na czasie. Czy jednak pasujące do ekoeventu?

W naszym odczuciu wolałybyśmy powiedzieć, że to nie moda i trend, ale potrzeba, która na stałe wpisze się w naszą pracę i, miejmy nadzieję, zmieni nasze życie. Jeśli jednak pozostaniemy przy trendach, to w tym przypadku życzymy sobie i Wam wyłącznie trendu wzrostowego 🙂

Czym są dla nas ekoeventy?

To ogromna siła w wyznaczaniu i wzmacnianiu nowej idei, nowego sposobu myślenia. To również świadomy wpływ na postrzeganie naszego miejsca na Ziemi. Nie zapominajmy, że to również ważna kwestia dla firmy i jej wizerunku, która wpływa na wiarygodność biznesową.

Zabrzmiało poważnie? Tak, nawet bardzo, ale tak naprawdę czy jest coś lepszego niż pozytywny wpływ działający w dwie strony? Na uczestnika i środowisko?

Ale, ale… jak to jest z tymi ekoeventami? Na co zwracamy uwagę, by dobrze je przygotować?

Oprócz tego, że jest organizacja eventu jest wymagająca, to i tak najważniejsza jest tutaj spójna i przemyślana koncepcja. W naszym przypadku, to podstawa w pracy przy każdej realizacji. Dlaczego? Tylko taki pomysł jest wiarygodny i autentyczny dla uczestnika. Pamiętajmy bowiem, że ekoevent to nie tylko warsztaty pt. „las w słoiku”. Uczestnik powinien czuć tę tematykę już meldując się w hotelu, a także w każdym mniej lub bardziej ważnym detalu tego eventu.

Bądź „niejednorazowy”

Zwykle już przed wyjazdem czy imprezą firmową staramy się wprowadzić uczestnika w klimat całego wydarzenia. Co może zrobić od siebie? Zachęcamy do zabrania bidonu, minimalizowania ilości śmieci oraz bycia „niejednorazowym”. Przemycamy również informacje „Czy wiesz, że…”, zwracając uwagę na ważne kwestie związane z naszą planetą.

Z pewnością również miejsce nie jest bez znaczenia. W przypadku hotelu ważne jest, aby nie tylko spełniał nasze oczekiwania pod kątem organizacyjno-logistycznym, ale również przestrzegał zasad zgodnych z ekologią, propagował działania proekologiczne oraz zdrowy styl życia. Oferował otoczenie całkowicie spójne i współgrające z tematyką. Do tego oczywiście dobra, ekologiczna kuchnia z wykorzystaniem lokalnych i naturalnych składników. I tak mamy solidną bazę dla tego typu eventu.

Niemożliwe? Uwierzcie, że nie.

A co dalej?

Dalej już tylko nieograniczone możliwości spędzenia tego czasu kreatywnie i w zgodzie z naturą, bez naruszania jej równowagi. Nie będziemy rozpisywać się nad możliwościami, ponieważ to przede wszystkim zależy od potrzeb uczestników. Często opieramy się na tym, co daje nam dany region, w którym odbywa się integracja firmowa. Pokazujemy jego piękno i czerpiemy z tego, co w nim najlepsze.

Oferta atrakcji jest przeszeroka. Mogą to być aktywne zajęcia w plenerze lub w stylu slow. Można wzbogacić czas aktywnością fizyczną, relaksacją. Wykorzystać trendy zero waste, fit live i wiele innych… Możemy zaoferować naprawdę bardzo wiele. Jednak przede wszystkim zachęcamy do włączenia elementów CSR, które idealnie dopełniają konwencję, a dodatkowo dają poczucie spełnienia i zrobienia czegoś więcej. I o to chodzi!

Cała realizacja w myśl: minimalizujemy produkcję śmieci, używamy naturalnych materiałów, łączymy się z naturą i świetnie spędzamy razem czas. Zero sprzeczności!

Ekoevent to nie tylko dobra integracja i zabawa, to coś zacznie więcej!

Ale psst… Za dużo tego naszego know-how.

Zapraszamy na spotkanie z nami. Porozmawiajmy przy kawie i bez pośpiechu!

Leave a Comment