Jak rozbawić dzieci podczas imprezy plenerowej

Sezon wiosenno-letni to doskonały czas na organizowanie imprez firmowych ale także imprez dla dzieci na świeżym powietrzu. Dzień Dziecka, urodziny, zakończenie roku szkolnego, impreza plenerowa dla rodzin – to tylko niektóre z okazji, które można świętować w ten sposób. Zaplanowanie i przygotowanie wydarzenia dla najmłodszych musi być od początku skupione na zapewnieniu dzieciom ciekawych atrakcji odpowiednich do ich wieku i zainteresowań. Przygotowaliśmy kilka sprawdzonych pomysłów, dzięki którym wszyscy będą się doskonale bawić.

Najpopularniejsze rozrywki dla najmłodszych

Błyszczące od brokatu księżniczki, kolorowe motylki, groźni piraci oraz dzielni bohaterowie. Każdy, kto choć raz był na miejskim festynie lub imprezie z okazji Dnia Dziecka, doskonale zna widok długiej kolejki do stoiska, przy którym można ozdobić buzię takimi fantazyjnymi malunkami. Malowanie twarzy to coś, co dzieci uwielbiają. Wystarczy trochę fantazji i chwila cierpliwości, a nasza pociecha zostanie odmieniona dzięki kolorowym farbkom, za co z pewnością odwdzięczy się szczerym uśmiechem pełnym radości. Podczas planowania imprezy plenerowej, warto pomyśleć o zaproszeniu przynajmniej jednej lub dwóch osób, które specjalizują się w malowaniu twarzy. Zazwyczaj przebrane są one za postaci z bajek, co dodatkowo cieszy się uznaniem najmłodszych.

Niesłabnącą popularnością cieszą się również pokazy ogromnych baniek mydlanych, które fruwają w powietrzu, mieniąc się różnymi kolorami. Najmłodsze dzieci będą nimi oczarowane, a nieco większe wykorzystają je jako pretekst do beztroskiego biegania za nowo pojawiającymi się małymi i dużymi bąbelkami. Impreza plenerowa to również miejsce, w którym zazwyczaj spotkamy klaunów i wróżki chętnie pozujące do pamiątkowych zdjęć. Uwagę dzieci bez trudu przyciągnie także iluzjonista wykonujący magiczne sztuczki. Znikająca nagle moneta albo przedmiot, który pojawia się po wypowiedzeniu specjalnego zaklęcia, pobudzą dziecięcą wyobraźnię i rozbudzą ich ciekawość.

Trafionym pomysłem będą również nadmuchiwane zamki oraz zjeżdżalnie, na których dzieci mogą skakać i szaleć do woli. Zawsze cieszą się one niesamowitą popularnością i sprawiają wiele radości. Należy się jednak liczyć, że taka atrakcja to dość spory wydatek. O ile w przypadku dużej imprezy firmowej nie będzie to raczej problematyczną kwestią, to przy niewielkim przyjęciu urodzinowym może okazać się zdecydowanie poza naszym budżetem. 

Kreatywne zajęcia dla nieco starszych

Podczas imprezy plenerowej można zorganizować również warsztaty, podczas której dzieci będą mogły własnoręcznie przygotować biżuterię, kolorowe figurki i ozdoby, czy nawet pyszny deser. Ich niepohamowana ciekawość świata oraz niespożyta energia sprawiają, że chętnie uczą się nowych rzeczy i próbują swoich sił podczas artystycznych wyzwań. Dlaczego więc nie przygotować atrakcji wspomagających rozwój naszych dzieci? Pomysłów jest mnóstwo, a wśród nich znajdują się warsztaty plastyczne, majsterkowanie, nauka szycia czy przygotowywanie ciekawych ozdób.

Podczas organizacji eventu dla najmłodszych pociech warto zorganizować zajęcia sensoryczne. W odkrywaniu świata za pomocą zmysłów przydatne będą przedmioty o różnych kształtach, kolorach i zapachach. Substancje o zróżnicowanej konsystencji, takie jak produkty spożywcze, piasek czy plastelina, dostarczą nowych bodźców, łącząc fascynujące doznania z nauką.

Gry i zabawy na świeżym powietrzu dla małych oraz dużych

Ogromne pokłady energii, jakie drzemią w każdym dziecku, można rozładować podczas bardziej aktywnych zajęć na dworze, takich jak gry zespołowe. Zapewnią one mnóstwo frajdy, a jednocześnie pozwolą na bliższy kontakt z rówieśnikami oraz nawiązanie nowych znajomości. Jedną ze znanych i lubianych gier są klasyczne podchody. Doskonałą rozrywką dla dzieci w różnym wieku będzie również poszukiwanie skarbów. Podążanie za przygotowanymi wcześniej wskazówkami i rozwiązywanie różnych łamigłówek zaangażuje je do wspólnej pracy, aby odnaleźć ukrytą nagrodę.

Atrakcje podczas imprezy plenerowej powinny również dawać możliwość wspólnej zabawy z rodzicami. Popularną formą są rodzinne konkurencje wymagające sprytu, równowagi i sprawności. Oprócz tradycyjnego przeciągania liny i biegu w worku, świetnym pomysłem będą rozgrywki w badmintona, konkursy rzucania do celu oraz tory przeszkód. Jeżeli przygotujemy dla zwycięskiej drużyny dyplomy i drobne upominki, to z pewnością rywalizacja będzie jeszcze ciekawsza. Mnóstwo emocji gwarantowane!

Najważniejsze wskazówki jak zorganizować udaną imprezę plenerową dla dzieci

Pomysłów na atrakcje dla najmłodszych jest całe mnóstwo. Warto jednak zastanowić się nad nimi przez chwilę i wybrać takie, dzięki którym każda grupa wiekowa znajdzie coś dla siebie. Nie zapominajmy również o zróżnicowaniu rozrywek pod względem aktywności. Skupienie przez dłuższy czas na jednym zadaniu może być dla dzieci nużące, dlatego dobrze jest przeplatać je zajęciami ruchowymi. Należy zwrócić również szczególną uwagę na kwestie dotyczące bezpieczeństwa. Podczas aktywności na świeżym powietrzu mogą się przydarzyć otarcia i skaleczenia, a także ukąszenia owadów. Dobrze jest mieć w takiej sytuacji pod ręką apteczkę z kolorowymi plastrami, które pomogą przywrócić uśmiech i chęć do dalszej zabawy.

W naszym portfolio mamy do wyboru wiele ciekawych tematów skierowanych do dzieci. Niekoniecznie muszą być to bajki, chociaż bardzo lubimy smerfowe pikniki. Zachęcamy naszych Klientów do tematyki związanej z ekologią, bezpieczeństwem czy sportem, które wzbogacamy pokazami i występami. Oczywiście nie może zabraknąć dobrej muzyki, która będzie rozbrzmiewać w tle lub na scenie zapraszając do ruchu wszystkich Gości.

Zapraszamy do organizacji imprezy plenerowej ze Strefą Zdarzeń!

Leave a Comment